عناصر برنامه مشاوره مدرسه

در رویکردهای جدید به مشاوره مدرسه، فعالیت مشاور مدرسه شامل دو بخش است:

الف) پیشگیری

هدف از پیشگیری، ارتقاء شخصی است، پس باید برنامه های مداخله مشاوران کاهش یابد و برنامه پیشگیری اولیه در کلاس بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

ب) مداخله

مشاوران مدرسه معمولاً نمی توانندبه همه دانش آموزان خدمات مداخله ای ارائه کنند؛ زیرا از یک سو زمان، توان، و مهارت مشاوران محدود است و از سوی دیگر برخی از دانش آموزان تقاضایی در این رابطه ندارند.

در اینجا داستانی بیان می شود که تا حدی از فعالیت های پیشگیری حمایت می کند:

« روزی روزگاری دو نفر در کنار رودی گردش می کردند و از چشم اندازهای آن لذت می بردند. ناگهان دیدند فردی در رودخانه افتاده است. هر دو فوراً داخل رودخانه پریدند و آن مرد را نجات دادند. هنوز از نجات آن مرد فارغ نشده بودند که فرد دیگری را دیدند که در آب افتاده و همینطور یکی پس از دیگری...

آن دو مرد تا جایی که می توانستند جان چندین نفر را که در حال غرق شدن بودند، نجات دادند اما هرچه می گذشت نا امید تر می شدند. ناگاه یکی از آن دو، از آب بیرون آمد و ر حالی که به سمت سرچشمه می دوید در جواب فرد دیگر که پرسید کجا می روی؟ پاسخ داد می خواهم بفهمم چه کسی این افراد را در سرچشمه به داخل آب می اندازد.»

این تمثیل از پیشگیری حمایت می کند. برای دستیابی به هماهنگی بین پیشگیری و مداخله بعضی از مشاوران باید برای نجات قربانی های بالقوه که در آب افتاده اند، پایین سرچشمه باقی بمانند؛ در حالی که دیگران باید به سرچشمه بروند تا تعداد افرادی که نیاز به نجات دادن دارند را کاهش دهند.

/ 2 نظر / 323 بازدید
www.hostexhibition.com نمايشگاه هاست

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap دات کام با تشکر[گل] [گل]

منا

[ماچ][ماچ][گل][ماچ][ماچ]