برای موفقیت در درسها چه نکاتی را رعایت کنیم

برای موفقیت بیش‌تر در درس‌های خود در فصل امتحانات، نکات زیر را رعایت کنید.

1-   یک برنامه‌ی شخصی برای اجرای بهتر برنامه‌‌ی امتحانات داشته باشید. اگر متوجه شدید که بر روی یک درس خاص میزان تسلط‌تان کم است و باید زمان بیش‌تری را صرف کنید از زمان درس‌هایی که تسلط‌تان بیش‌تر است کمی برای جبران و کار کردن بیش‌تر این مباحث استفاده کنید.

2-   سعی کنید قبل از شروع هر درس بر روی مباحث آن طبقه‌بندی ویژه‌ای داشته باشید .

3-    برای خواندن فصل‌هایی که به یکدیگر وابسته نیستند ابتدا سعی کنید فصل‌‌هایی را اولویت اول مطالعه قرار دهید که ارزش نمره‌ای بالاتری دارند و این فصل‌ها را بیش‌تر بخوانید و بعد از خواندن و تسلط بر آن‌ها به سراغ فصل‌های دیگر بروید.

4-   تمام مثال‌ها و تمرین‌های کتاب درسی را حل کنید و تلاش کنید که به جواب آخر برسید. اگر پاسخ اشتباه بود علت را بررسی کنید و یک بار دیگر سؤال را برای خود حل کنید.

5-   هنگام مطالعه یک برگه برای یادداشت‌برداری نکات مهم و فرمول‌هایی که فکر می‌کنید مهم هستند داشته باشید.

6-   نکات سؤالات مهم و سؤالاتی را که اشتباه پاسخ داده‌اید برای خود یادداشت کنید.

7-   روز قبل از امتحان می‌توانید از این یادداشت‌ها برای مرور نکات مهم خود استفاده کنید.

8-سر امتحان سعی کنید سؤالات را با دقت بخوانید و زیر قسمت‌های مهم سؤال خط بکشید.  

9-در حین امتحان اگر متوجه شدید که سؤال را بلد نیستید خود را درگیر آن نکنید؛ زیرا وقت‌تان را از دست می‌دهید و دچار استرس می‌شوید و باعث می‌شود حتی سؤالاتی را که بلد هستید نتوانید به خوبی جواب دهید.

10-اگر سؤال وقت‌گیر بود در کنار آن علامت ضربدر بزنید و ابتدا سؤالاتی را که آسان هستند پاسخ دهید و بعد بر روی سؤالات وقت‌گیر تمرکز کنید.

11- در سؤالات محاسباتی،  دورِ جواب آخر کادر بکشید.

12- در پایان امتحان، پاسخ‌های خود را دوباره بررسی کنید و برای ترک جلسه‌ی امتحان عجله نداشته باشید.

/ 1 نظر / 33 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس با تشکر[گل] [گل]